تبلیغات
وبلاگ مهندسی آب 90 دانشگاه اراک
Rss
welcome
.....

آخرین مطالب

درباره ما

با سلام
به وبلاگ مهندسان آب90 دانشگاه اراک(awe90) خوش آمدید.
برای دسترسی به كلیه مطالب از آرشیو موضوعی استفاده كنید.دوستانی كه سوالی از هیئت مدیران دارند لطف كنن در پست مدیر مورد نظرشون نظر بزارن تا مدیر بتونه جوابشون رو بده.
برای تماس با ما می توانید از لینك "تماس با مدیریت" در بالای صفحه استفاده كنید،دقت كنید كه با استفاده از این لینك امكان پاسخ به نظرات شما وجود ندارد،پس بهتره كه با قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید و یا به آدرس"Araku.engineers@gmail.com" ایمیل بزنید.
با نظرات خود ما را در ارئه هر چه بهتر مطالب و پیشرفت هر چه بیشتر وبلاگ یاری نمایید.
با تشكر از شما بازدید كننده گرامی
نماینده مدیران : حاج حسین سامانی پور

 • دنیای فناوری کامپیوتر و موبایل
 • .................

  SEO
  نظرسنجی كلاسی
  RssRssRss
  ......
  نظرسنجی ثابت
  از 5 چه نمره ای رو به وبلاگ میدید؟

  آمار
  کل بازدید ها :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد مدیران :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :

  • تاریخ : پنجشنبه 1392/05/10, 16:27
  دسته بندی : .:|مقاله|:. , .:|کشاورزی|:. ,

  امید فامیل محترمی؛ مدیر مسئول نشریه برکت :

  در نامه شماره 53 امام علی (ع) به مالک اشتر می خوانیم «
  باید کوشش تو در آبادی زمین بیش از کوشش در جمع آوری خراج باشد؛ زیرا که  مالیات  جز با  آبادانی به دست نمی‌آید و آن کس که بخواهد مالیات را بدون عمران و آبادانی مطالبه کند، شهرها را خراب و بندگان خدا را نابود می‌سازد و حکومتش بیش از مدت کمی دوام نخواهد داشت . اگر کشاورزان از سنگینی مالیات، رسیدن آفات،  خشک شدن آب قنات‌ها، کمی باران، دگرگونی زمین در اثر آب گرفتن، فساد بذرها، تشنگی بسیار برای زراعت و فاسد شدن آن به تو شکایت آورند، مالیات را به مقداری که حال آنها بهبود پذیرد تخفیف بده و هرگز این تخفیف بر تو گران نیاید، زیرا که آن ذخیره و گنجینه‌ای است که آنها بالأخره آن را در عمران و آبادی کشورت به کار می‌بندند و موجب عمران سرزمین‌های تو و زینت حکومت و ریاست تو خواهند بود»

  امروزه خرید تضمینی محصولات کشاورزی توسط دولت چیزی شبیه به مالیات می باشد  با این تفاوت که فقط ساز و برگ آن تغییر کرده است ودر این مورد بعدها به صورت مبسوط توضیح خواهم داد.

  تعیین  قیمت  گندم  توسط  شخص رئیس جمهور یا  طبق اصل 127 قانون اساسی به  دست  نمایندگان ویژه وی  صورت می گیرد. دولت امسال نرخ خرید هر کیلو گندم را720  تومان در محل سیلو های گندم اعلام کرد. این در حالی است که به گفته جهاد کشاورزی تولید هر کیلو گندم 820 تومان برای کشاورزان هزینه در بر دارد.

  نتیجه این می شود که کشاورزما مجبور است علاوه بر اینکه یک سال برای محصول خود زحمت کشیده است خسارتی را نیز از جیب خود بدهد و همه این ها در شرایطی است که  دولت  هم اکنون  در حال  واردات گندم به قیمت 1.7  برابر آن چیزی است که به کشاورز داخلی پرداخت می نماید.

  اگر دولت پول خرید گندم به  قیمت واقعی از کشاورزان داخل را ندارد ، چگونه هزینه  خرید گندم  آن هم به چند برابر قیمت از بیگانگان را تامین می کند ورئیس جمهور باید  پاسخگو باشد که چرا این مبلغ را صرفه تولید ملی داخل نمی کند.

  هم اکنون دلالان به صورت نقدی گندم را 150تومان  در هر کیلو بیشتر از دولت می خرند ولی باز هم بسیاری از کشاورزان  گندم  خود را به سیلوها می دهند واین کار کشاورزان نیز به نظر بنده  شاید خود به نوعی رای اعتماد به نظام باشد.

  مدیریتی که تحت عنوان دولت عدالت توسط دکتر احمدی نژاد در کشاورزی اتخاذ شده و با توجه به نامه امیرالمومنین به مالک اشتر که در ابتدای خواندیم در میابیم سیاست دولت در این دو سال نسبت به کشاورزان زحمت کش ومحروم چیزی جز بی عدالتی محض نبوده است و نتیجه ی این بی عدالتی هم پس رفتی است که در دو سال اخیردرکشاورزی شاهد بوده ایم.

   آری درست است آقای احمدی نژاد به  گفته  خود  برای همه ی این 8 سال  برنامه داشته است ؛ برنامه ای که برود تولید کشاورزان خارجی را در سال 91 با 2.14 برابر و در سال 92 با 1.7 برابر نسبت به قیمت  گندم داخل خریداری کند و کشاورز ایرانی کاسه چه کنم ، چه کنم بر دست بگیرد.

  دکتر احمدی نژاد حرف  از حرکت جهادی در دولت میزند؛ خود قضاوت کنید جهاد گر واقعی چه کسی می باشد؛ کشاورزانی با این که می داند محصولشان رابیشتر از این قیمت ها می خرند و باز به دولت اعتماد می کند و همیشه نشان داده  که با دست پینه بسته خود جانانه  پای این انقلاب ایستاده است و یا رئیس جمهوری که  با تصمیم گیری های خود  محور اقتصاد  این انقلاب اسلامی را فلج کرده است.

  برای من انتقاد از دولت مطبوع خود بسیار دشوار است ولی باید پذیرفت هر آنچه که دولت در بخش کشاورزی در این مدت با تلاش و پشت کار خود اندوخته  بود و برای ما و دولت افتخاری محسوب می شد و مخارج سنگینی را نیز در بر داشت ، در سایه بی تدبیری شخص اول دولت در این دو سال اخیر به باد رفت . اینجا بود که به یاد ضرب المثل " گاو 9 من شیرده "افتادم که.........

                                                                                                                               منبع: وبسایت نشریه برکت

  صفحات سایت

  مشاهده صفحه جدید